Masaja Nasıl Hazırlık Yapmalısınız? Masaj Sonrasında Ne Yapılır? 

Sıradan ve Seviyesi Düşük Masaj Salonu veya SPA yerine, bireysel profesyonel masöz tercih edin.
BUTİK MASAJ İStanbul'da en İyİ masözlere erİşmenİzİ ve KEYİFİLİ BİR DENEYİM YAŞAMINIZI sağlar.

Masaj Hizmeti Almak İçin Şimdi Ne Yapmalısınız?

Profesyonel Masöz İlan Sayfasına Gidin
İlanlar Arasında Size Uygun Masözü Seçin
Kendisi İle İletişim Kurun, Anlaşın
Bugün Profesyonel Masaj Hizmeti Alın
İstanbul Butik Masaj

İstanbul Butik Masaj

Butik Masaj Uzmanları

Butik Masaj Uzmanları

Butik Masaj Terapistleri

Butik Masaj Terapistleri

Sitedeki Masaj Terapistlerinin Bazılarını Tıklayıp Görün

masöz mira

Terapist Mira, 
Ataköy / Bakırköy

masöz firuze

Terapist Firuze, Ataşehir / Ümraniye

masöz başak

Terapist Başak,
Bostancı / Kadıköy

masöz hira

Terapist Hira,
Şişli / Taksim

masöz ışık

Terapist Işık, 
Etiler / Levent

masöz melisa

Terapist Melisa, Beşiktaş

masöz cansu

Terapist Cansu,
Kadıköy

masöz derin

Terapist Derin,
Beşiktaş

istanbul masaj

İstanbul Masaj İçin Bireysel Uzman Bulma Sitesi

istanbul masaj salonu

Masaj Salonu Yerine Bireysel Hizmet Alma Adresi

butik masaj

Orijinal Butik Masaj | En İyi İstanbul Masaj Uzmanları

istanbul masöz

İstanbul Masöz İçin Bağımsız Uzman Bulma Yeri

profesyonel masöz

Profesyonel Masöz Hizmeti Tercih Edenlerin Platformu

anadolu yakası masöz avrupa yakası masöz

Anadolu Yakası Masöz ve Avrupa Yakası Masöz Sitesi

Masaj Hazırlığı Yapmayı Biliyor Musunuz? Temel Bilgi Sahibi Olun!

Masaj yaparken, bacakların ovulmasının gereğini hemen hatırlatalım. Bacaklar ve ayaklar, gün boyu vücudun ağırlığını taşırlar. Dolayısıyla, masaja en ihtiyaç duyan organlardır. Kalçadan bileğe dikkatle ovunuz. En uzun kaslar, bacalardadır. Boylu boyunca, terapi yağıda kullanarak yapacağınız masaj, kişiyi iyi bir gece uykusuna hazırlayacağı gibi, ertesi güne de güçlenmiş kaslarla, enerjik başlanmasını sağlar.

Kaygılar, endişeler içindeyseniz ya da ağrılar vücudunuzu esir aldıysa, masaj yaptırmak için zaman kaybetmeyin. Aile bireylerinden ya da yakın arkadaşlarınızdan masaj konusunda yardım alabilirisiniz. Ancak, uzman bir terapistin masaj yapması gibi etkili olmaz. Bu sebeple, çevrenizdeki insanlara, özellikle masajla ilgili olduğunu düşündüğünüz kişilere, tanıdıkları, bildikleri bir masöz var mı, sorunuz.

Eğer sırt bölgesinde, sinirlerin yol açtığı yumrular hissediyorsanız, ihtiyaç duygulan güce göre, baş parmaklar, yumruklar ve hatta dirsekler ve dizler kullanılarak baskı uygulayabilirsiniz. Kişinin bu baskıya, olumsuz bir reaksiyonu olmadığı müddetçe, sinir düğümlerini bu şekilde çözün. Masajın, kısa sürede, vücuttaki problemli bölgelere iyileşme sunması, bu alanda bilgili ve hünerli ellerin yarattığı bir sonuçtur.

Hamile masajı, hem sizin hem de bebeğiniz için, büyük yardımcıdır. Kan sirkülasyonunu hızlandırır, Karnınızdaki yavrunuzla vücudunuzun uyumunu artırır ve psikolojik olarak bağınızı güçlendirir. Bebeğin gelişimine olumlu katkısının yanı sıra, zihinsel huzur sağlar. Bir anne adayının, masaj terapi alması, kendisi ve bebeği için verebileceği mükemmel bir karardır.

Masadan önce, son yarım saat, herhangi birşey yemeyiniz. Mide bulantısı, şişlik gibi tatsız duygular yaşamamak için, prensipli davranmalı, 30 dakika veya daha öncesinde, hafif ve sağlıklı bir alıştırmaca yapmalısınız. Fazla aç olmanız da, guruldayan bir mide ile masaja katılmanın zorluğunu meydana getirir. Bu sebeple çok aç katılmayınız!

Aroma seçimi, kişiden kişiye değişir. Masaj odasında, seveceğiniz bir kokuyu algılamanız, hoşnutluk seviyesini yikseltecek, sizi rahatlatacak ve dolayısıyla kaslarınız gevşeyecektir. Bu sayede, masaj çok daha kolay ilerleyecek ve iyi verim alınacaktır.

Masaj alacaksanız, randevunuza gecikmeyiniz. Bu durum, sizden sonra masaj alacakları da etkiler. Hem terapist, hem de diğer müşterilerinin gününün aksamasına yol açan bu durum, masaja stresli bir başlangıç yapılmasına sebep olur. Masaj terapi alanının içine girdikçe, ayrıntıların önemi artmaktadir.

Terapi yağı kullanılarak yapılan masajın ardından, müşterinize duş imkanı sunabiliyorsanız, bu harika olur! Gözenekleri dolduran yağ, duş ile atılarak, cildin hava alması sağlanır. Dolayısıyla, akne gibi bir problem de yaşanmaz. Toksinler tamamen atılır ve tam bir relaks hakım olur.

Butik Masaj Güzellik Salonu, Terapist Aleyna - Barbaros Mah, Atatürk Caddesi 15, 
34746, Ataşehir,  İstanbul - Email: terapistalena@butikmasajterapisti.com